Tapahtumateollisuus NYT 2024 osallistujat

Alla lista Tapahtumateollisuus NYT -seminaariin ilmoittautuneista henkilöistä, jotka ovat antaneet luvan tietojensa julkaisuun. Lista päivittyy muutaman arkipäivän viiveellä.

Organisaatio Nimi
Aboa kongressi- ja tapahtumapalvelut /Aboa Events
Anne Pulli
Aboa kongressi- ja tapahtumapalvelut /Aboa Events
Gunilla Sjöberg
AKK Sports Oy / Secto Rally Finland
Markus Häkkinen
AKK Sports Oy / Secto Rally Finland
Tiina Lehmonen
AKK Sports Oy / Secto Rally Finland
Petteri Nikkane
Amanda's Eye Oy
Manta Viitakoski
Blic Public Affairs
Jemi Heini
Business Forum Group
Hans-Peter Siefen
Business Helsinki
Taina Seitsara
Creative Technology Finland
Hannu Hautalahti
Creative Technology Finland
Eero Helle
Creative Technology Finland
Aapo Lahti
Dancing Fountains
Heli Suvanto
Dancing Fountains
Patrick Theodore
DB Schenker
Janne Matikka
DB Schenker
Niko Toivainen
Dentsu Creative
Jenni Roivas
Eezy Henkilöstöpalvelut
Merja "Metu" Ruuska
Espoon kaupunki
Janne Nieminen
Espoon kaupunki
Lea Rintala
Espoon kaupunki
Minna Kaarmila
Etelä-Karjalan liitto
Satu Sikanen
Feslo Oy
Erkka Hyvärinen
Flik Helsinki Oy
Jenny Cederqvist
Flik Helsinki Oy
Santtu Kahra
Flik Helsinki Oy
Tero Niinimäki
Flow Festival
Tuomas Karppinen
Fondia
Mikko Kohtala
Fondia
Liisa Marsala
Fondia
Ilona Pilkama-Paajanen
Fullsteam Agency Oy
Iina Maula
Fullsteam Agency Oy
Tuomo Tähtinen
Grano
Pertti Hänninen
Grano
Pasi Osala
Grano
Miika Piikkilä
Helsingin kaupunginmuseo
Päivi Makkonen
Helsingin kaupunki
Sanna Forsström
Helsingin kaupunki
Heidi Hujanen
Helsingin kaupunki
Anni Kostamovaara
Helsingin kaupunki
Päivi Munther
Helsingin kaupunki
Sari Myllyniemi
Helsingin kaupunki
Heikki Pursiainen
Helsingin kaupunki/Kulttuurin ja vapaa-ajan toimiala
Saila Machere
Helsingin Musiikkitalo Oy
Juha Paaso
Helsingin Tapahtumasäätiö sr
Esa Kandelberg
Humanistinen ammattikorkeakoulu Humak
Benny Majabacka
Humanistinen ammattikorkeakoulu Humak
Jonna Aakkula
Hämeen Keskiaikatapahtumat Oy
Maria Hjelt
Hämeen Keskiaikatapahtumat Oy
Mervi Käki
Hämeenlinnan kaupunki
Niklas Lähteenmäki
Hämeenlinnan kaupunki
Janne Nieminen
Idea Group
Jerena Valtanen-Laine
Idea Group
Sanni Rostedt
Idea Group
Tiina Nousiainen
Imatran kaupunki
Jaakko Jäppinen
Imatran kaupunki
Pauliina Kivinen
Joensuun kaupunki
Markku Pyykkönen
Jyväskylän kaupunki
Jaana Ruponen
Kids Factory Oy
Teemu Koho
Kiinteistö Oy Kaapelitalo
Katja Valpas
Kiinteistö Oy Kaapelitalo
Maiju Helpi
Koillis-Suomen kehittämisyhtiö Naturpolis Oy
Laura Kilpijärvi
Kuopion kaupunki
Jatta Salminen
Kuopion kaupunki
Nina Venäläinen
Kuusisto & Sahlstedt Oy
Kati Kuusisto
Kuusisto & Sahlstedt Oy
Maria Sahlstedt
Kuusisto & Sahlstedt Oy
Pinja Risto
Lahden kaupunki
Inkeri Määttä
Lahden kaupunki
Suvi Mononen
Lahden kaupunki
Tea Kosunen
Lahden kaupunki
Simo Haakana
Lahden kaupunki
Tiina Kulmalahti
Lahden kaupunki
Jesse Kiuru
Lappeenrannan kaupunki
Riikka Hjelt
Lappeenrannan kaupunki
Meri-Ellen Pystynen
Lataamo Group Oy
Heta Holopainen
Laurea-ammattikorkeakoulu Oy
Minttu Ruohola
Linnan Kehitys Oy
Jani Rantanen
Lippupiste Oy
Pirjo Peltomäki
Lippupiste Oy
Annukka Ryhänen
Live Nation Finland Oy
Mirkka Rautala
LiveFIN
Jenna Lahtinen
Logomo
Henna Kakko
Lyyti Oy
Katariina Saarinen
Lyyti Oy
Petri Hollmén
MagnumManagement Oy
Veikko Lehtola
Messukeskus
Anne Bask
Messukeskus
Anne Dammert
Messukeskus
Sanna Salovuori
Mevent Oy
Jenni Koivula
Music x Media
Jani Jalonen
Music x Media
Laura Laitinen
Music x Media
Petra Kytölä
Music x Media
Karoliina Virtanen
N2 Helsinki Oy/Turun Yliopisto
Alex Nieminen
Nelonen Media Live
Krista Heinonen
Omnipress Oy
Kai Lintinen
Omnipress Oy
Outi Tuomivaara
Osuuskunta Myyrmäen kulttuuritalo
Petteri Niskanen
Oulu 2026 Euroopan Kulttuuripääkaupunki (Oulun kulttuurisäätiö)
Samu Forsblom
Oulu 2026 Euroopan Kulttuuripääkaupunki (Oulun kulttuurisäätiö)
Sandy Kantola
Oulun kaupunki
Jarkko Halunen
Oulun kaupunki
Janita Jämsén
Oulun kaupunki
Eeva Ojala
Oulun kaupunki
Mikko Salmi
Oulun kulttuurisäätiö
Matleena Aarikallio
Pink Eminence Oy
Outi Raatikainen
Pirkanmaan luovat tuottajat ry
Susanna Ihanus
Porin kaupunki
Eija Joensuu
Prime Frontier Oy
Ilkka Halava
Prizztech Oy
Mari Antikainen
Pukkilan kunta
Tanja Suokivi
Rajupaja Oy
Jani Rokala
Rovaniemen Matkailu ja Markkinointi Oy/Visit Rovaniemi
Katja Koskinen
Ruka-Kuusamo Matkailu
Niina Kukka
Savonlinnan kaupunki
Marita Kajander
Salmi Platform Oy
Saku Määttä
Savonlinnan kaupunki
Marita Kajander
Savonlinnan Oopperajuhlat
Mika Nevalainen
Securitas Events Oy
Jarkko Ahola
Securitas Events Oy
Susanna Alen
Securitas Events Oy
Ari Solja
Sosiaali- ja terveysministeriö
Raimo Antila
Stopteltat Oy
Terttu Keskinen-Rönkkö
Stopteltat Oy
Lassi Lamminpää
Stopteltat Oy
Juha Rönkkö
Sun Effects Oy
Marko Nikander
Suomen Hippos Ry
Sanna Iivari
Suomen Koripalloliitto
Jaana Helminen
Suomen Ilotulitus Oy
Harri Carlson
Suomen Messut Oyj/Helsingin Messukeskus
Karri Horsma
Suomen Olympiakomitea
Anu Kauppi
Tampere-talo Oy
Anne Pesonen
Tampere-talo Oy/Talo Events Oy
Tanja Järvensivu
Tampereen ammattikorkeakoulu
Carolina Pajula
Tampereen ammattikorkeakoulu
Mika Kylänen
Tampereen kaupunki
Perttu Pesä
Tampereen kaupunki
Matilda Salminen
Tampereen kaupunki
Marko Stenström
Tampereen Kulttuurikamari Oy
Lotta Ahtinen
Tampereen Messut Oy
Mirkka Salmela
Tampereen Messut Oy
Touko Setälä
Tapahtumateollisuus ry
Sami Kerman
Tapahtumateollisuus ry
Kalle Marttinen
Tapahtumateollisuus ry
Jenna Myllyneva
Tapahtumateollisuus ry
Tessa Nikka
Tapahtumateollisuus ry
Mimosa Nyholm
Tapahtumateollisuus ry
Janina Tanhua
Teatteri Toivo
Sara Salmenmäki
Tiketti Oy
Anna-Kaisa Kaplas
Tiketti Oy
Sanna Kurki
Tiketti Oy
Jaana Mamia
Tiketti Oy
Antti Merenvainio
Tiketti Oy
Mirva Merimaa
Tiketti Oy
Jesse Puhakka
Tiketti Oy
Veera Rusanen
Tiketti Oy
Sanna Reko
Turun kaupunki
Antti Kirkkola
Turun Messukeskus Oy
Marja Pekkanen
Tuska Festival
Jani Roivas
Työ- ja elinkeinoministeriö
Petra Tarjanne
Vanaja Event Solutions Oy
Lauri Halonen
Verkatehdas
Janne Auvinen
Verkatehdas
Rita Kujanpää
Verkatehdas
Desire Lindell-Hautala
Verkatehdas
Mari Nokkonen
Verkatehdas
Jenni Ruotsalo
Verkatehdas
Päivi Ryhtä
Verkatehdas
Ann-Mari Virta
Verkatehdas
Pasi Visakivi
VIBAe
Kalle Gummerus
VIBAe
Minna Gummerus
Visit Lahti Region Oy
Jani Backman
Visit Porvoo
Sari Myllynen
Visit Turku Archipelago
Virpi Sojakka
Visit Turku Archipelago
Laura Kaijanto
Warner Music Finland
Sanna Tamminen
Ympäristömerkintä Suomi Oy/Joutsenmerkki
Karin Bergbom
Ympäristömerkintä Suomi Oy/Joutsenmerkki
Minna Kinnari
Ympäristömerkintä Suomi Oy/Joutsenmerkki
Malin Lindfors
ZOJA Experience
Soja Heino